drukuj

METAMORFOZA KUCHNI – DLACZEGO WARTO OTWORZYĆ KUCHNIĘ NA SALON

Realizacja projektów „przed i po” zawsze wiąże się z dodatkowym wyzwaniem. Przygotowanie projektu dla Klienta, który mieszka w domu z urządzoną już kuchnią, stanowi niełatwe zadanie, bo remont musi być dobrze zorganizowany w czasie. Dlaczego? Każdy dzień prac utrudnia bowiem życie rodzinie. Dodatkowo mamy zawsze do czynienia z bardzo wymagającym Klientem, dobrze znającym wszystkie wady pomieszczeń. Warto dodać, że kuchnia, o której mowa w dzisiejszym artykule, w układzie funkcjonującym przed naszą metamorfozą spełniała również funkcję miejsca do odrabiania lekcji czy zabawy dla dzieci.

Otwarcie kuchni na salon – co uwzględniono w projekcie?

Nasi Klienci rozważali wprowadzenie zmian w układzie pomieszczeń, ponieważ chcieli otwartej, widnej kuchni połączonej z salonem, w którym czas spędzałaby cała rodzina. Jednak największy problem stanowiła ściana, gdyż do tej pory była centralną częścią kuchni, oraz główne blaty robocze. Odważne decyzje, takie jak wyburzenie kłopotliwej ściany, przeniesienie zlewu pod okno oraz wprowadzenie półwyspu, rozwiały wszystkie wątpliwości dotyczące odpowiedniej ilości blatu roboczego, a salon zaczął być miejscem spotkań rodzinnych i zabaw dzieci.
Kuchnia zyskała nie tylko dodatkowe blaty robocze w postaci półwyspu, który umożliwia zjedzenie szybkiego śniadalnia lub odrobienie lekcji pod czujnym okiem mamy. Metamorfoza nadała też wnętrzu elegancji, a to za sprawą umieszczenia aluminiowej witryny oddzielającej część kuchenną od salonu oraz zastosowania chromowanych dodatków do kuchni w postaci żyrandola i uchwytów.

Projekt kuchni na miarę potrzeb Klienta

W kuchni zastosowaliśmy fronty w firmowym odcieniu bieli, z wzorem s45 (http://www.chobot.pl/file/). Na blaty wybraliśmy delikatny odcień szarego konglomeratu kwarcytowego z kolekcji Silestone ( http://www.iberapol.pl/), który spełnił oczekiwania Klientów odnośnie odporności na przebarwienia oraz zarysowania. Sprzęty AGD, które pojawiły się w wyremontowanej kuchni, pochodzą z linii Linea firmy Smeg (https://smeg-store.pl/). Szyby stanowiące część piekarnika, ekspresu oraz mikrofali imitują srebrne lustro. Lodówka Side by Side do zabudowy firmy Libherr spełniła natomiast oczekiwania Klientów, ponieważ posiada kostkarkę i ogromną powierzchnię pozwalającą na mrożenie i przechowywanie produktów w zamrażalniku. Więcej informacji związanych z realizacją projektu nowej kuchni zdradzimy po sesji – pokażemy zdjęcia i ujawnimy, jakie systemy kryją się w szafkach.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl