drukuj

Jak zagospodarować szafkę narożną?

W każdej kuchni ergonomia oraz funkcjonalność powinny być na pierwszym miejscu. Niezależnie od kształtu pomieszczenia.
Wśród miejsc o najgorszym dostępie królują naroża szafek dolnych. Standardowe półki czy brak jakiegokolwiek wyposażenia sprawią, że do ustawionych w szafce przedmiotów będziemy mieć ograniczony dostęp. Aby w łatwy sposób uzyskać wspomniany dostęp do trudnych miejsc mebli warto rozważyć zastosowanie dedykowanego systemu.
Co nam oferują producenci? Na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszym rozwiązaniem do szafek narożnych są:
– Magic Corner Standard oraz Comfort (firmy Peka) – systemy oparte na prowadnicach z półkami, które ułatwiają korzystanie z narożnych szafek poprzez wysuwanie ich zawartości. Płynny, jednorazowy ruch przesuwa oba kosze do przodu ułatwiając wgląd do wnętrza szafki. Systemy całkowicie eliminują problem tzw. ślepego narożnika i mogą z powodzeniem udźwignąć garnki i sprzęt małego AGD.
– Wysuwany system Le Mans, oparty na szeregu półek dowolnie skomponowanych, które można pojedynczo wyciągać z szafki (każda przystosowana jest do obciążenia 25 kg). Łatwy dostęp do każdej części szafki wynika z kształtu półek, który zoptymalizował łatwość ruchu i maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.
– Rad – Pol – obrotowe kosze (tzw. karuzele) w narożnych szafkach to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu bez trudu dotrzemy do wszystkich zapasów. W zależności od montażu mogą mieć różną postać. Kosze są pojemne a zabezpieczenie w postaci płotka uniemożliwia przemieszczanie się produktów wewnątrz szafki.
– Space Corner (firma Blum) – Blum to najlepsza na rynku, moim zdaniem, firma zajmująca się produkcją okuć i systemów kuchennych. Blum zaproponował Space Corner – szuflady narożne, jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, co łatwe w korzystaniu oraz wykorzystuje maksimum miejsca w standardowej szafce narożnej.

Czy przekonują Państwa współczesne udogodnienia czy pozostaniemy przy starej poczciwej półce narożnej?

Zapraszamy na naszą ekspozycję – staramy się pokazać różnorodne rozwiązania, aby każdy mógł podjąć decyzję po obejrzeniu różnych opcji na żywo.

Zdjęcia: www.peka.pl i www.blum.pl

Warto przeczytać


Andrzej Jackiewicz
Projektant
+48 601 302 791
andrzej.jackiewicz@chobot.pl
www.chobotdesign.pl