drukuj

Zobacz produkcję

Zapraszamy do obejrzenia naszej produkcji!

Założyciel naszej firmy, Jerzy Prajsnar, bardzo lubił zapraszać klientów za kulisy i oprowadzać po produkcji…

Tradycja zobowiązuje i również aktualnie zapraszamy naszych Klientów na zwiedzanie produkcji.

A teraz kilka słów o etapach produkcji naszych kuchni.

Projekt

Pierwszy i dla Klienta najważniejszy etap. Na ekspozycji pokazujemy ponadczasowe rozwiązania ze względu na trwałość i długie życie naszych kuchni. Zachęcamy, by unikać trendów jednego sezonu. Ale tylko zachęcamy, bo wiemy, że najważniejszy jest gust naszego Klienta. Dlatego nic nie narzucamy i raczej sugerujemy podążanie za swoimi preferencjami. Podkreślamy, że kuchnie na wymiar dają możliwość idealnego spełnienia oczekiwań użytkownika mebli.

Konsultacja technologiczna i rozpisanie elementów na produkcję

Dlaczego do rozpoczęcia biegu zamówienia potrzebna jest pełna specyfikacja zamówienia, czyli podjęcie decyzji odnośnie wszystkich szczegółów? Zaprojektowana kuchnia trafia w ręce technologa, który musi rozpisać meble na elementy i zlecić listę tychże elementów na produkcję. Przy bardziej skomplikowanych meblach zajmuje mu to nawet kilka dni. Decyzje są konsultowane z szefem produkcji. I co najważniejsze – u nas nie ma żadnego typoszeregu, wszystko powstaje pod indywidualny projekt. W razie zmiany ustaleń w projekcie nie da się wykorzystać wykonanych już elementów na potrzeby innego zamówienia.

Produkcja elementów

Rozpisane elementy trafiają na produkcję. Przechodzą kilka etapów. Płyty są wycinane, oklejane, fronty frezowane, część elementów trafia na lakiernię. Lakiernia to takie miejsce, gdzie liczy się znajomość sztuki rzemieślniczej, precyzja wykonania i czas. Tutaj nic nie da się przyspieszyć, gdyż zbyt szybkie nałożenie warstw lakieru zniszczyłoby cały efekt.

Składanie mebli

Gotowe elementy trafiają na montaż. Pierwszym etapem jest ich nawiercenie. Odbywa się to na cyfrowym centrum obróbczym. To bardzo ważny etap – precyzja cyfrowej maszyny zapewnia idealną stabilność mebli. Dlaczego podkreślamy ten fakt? Przesunięcie nawiercenia o milimetr czy dwa powoduje, że szafka będzie niestabilna.

Gotowe elementy trafiają do ekipy montażowej. Gdy są gotowe – potwierdzamy datę montażu u Klienta.

Ostatni etap to dostawa mebli do Klienta i ich finalny montaż.

Warto przeczytać