drukuj

Jak zamówić kuchnię w czasach COVID-19?

Twoja kuchnia od projektu do montażu – przewodnik jak zamówić kuchnię krok po kroku w czasach COVID-19

Marzysz o nowej kuchni, budujesz remontujesz dom lub mieszkanie?

Krok po kroku zaprowadzę cię do Twojej nowej wymarzonej kuchni…

Wszyscy spotykamy się z niecodzienną sytuacją w czasach epidemii, dlatego dla Was i dla siebie napisałam jak przewodnik, jak możemy ułatwić sobie zamówienie kuchni i/lub innych mebli na wymiar.

Krok 1. Wybierz projektanta

Na naszej stronie internetowej w zakładce projektanci ( http://chobotdesign.pl/#projektanci ) znajdziesz opis każdego z nas. Znajdziesz tam informacje kim jesteśmy, co projektujemy i jak się z nami skontaktować.

Krok 2. ZADZWOŃ do mnie – w czasach epidemii telefon i internet to bezpieczna forma kontaktu

Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji w stałych godzinach:

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
oraz
w każdą sobotę w godzinach 10:00 do 15:00

Podczas rozmowy z ustalimy:

1) na jakim etapie jest budowa waszego domu, mieszkania lub remont

2) czego oczekujesz od swojej wymarzonej kuchni i tu np. możesz mi powiedzieć że chcesz dużo witryn, lodówkę do zabudowy czy też piekarnik wysoko. A może nie wiesz czy zmieści się wyspa lub lodówka side by side?

Na takie pytania pomogę ci znaleźć odpowiedź zdalnie przez telefon. Zastanawiasz się jak? To proste nie projektujemy od wczoraj, a wymiary to podstawa naszej pracy tj. czytanie skomplikowanych projektów budowlanych.

Nie martw się, jeśli sam zmierzyłeś/łaś kuchnie bo jest w trakcie remontu. Centymetr to nie kilometr, a wycenia nie zmieni się po pomiarach jeśli okaże się, że twoja ściana ma dwa cm więcej.

3) ustalimy też jaki styl Ci odpowiada – zastanawiałeś/łaś się kiedyś dlaczego nasze kuchnie mają różne nazwy, chociaż czasem wzór frontu jest taki sam? Dlatego, że każdy z Was dzwoniąc opowiada np. w kuchni Glamour podoba mi się to… ale w kuchni Liberty

4) opowiemy ci jakie są zalety różnych materiałów np. jaki materiał na blaty

Takie i wiele innych pytań możesz zadać mi przez telefon.

Oczywiście możesz też przeczytać mój mały poradnik „jak zaprojektować kuchnię https://krytykakulinarna.com/jak-zaprojektowac-kuchnie-10-zasad/
Może znajdziesz jeszcze inne pytania które chcesz mi zadać?

Krok 3. Otrzymasz szczegółowy kosztorys

Na podstawie wszystkich informacji które ustalimy podczas rozmowy oraz przesłanych wymiarów otrzymasz szczegółowy kosztorys realizacji kuchni oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Czy się zmieści wyspa i wiele innych.

Krok 4. PROJEKT

Po akceptacji kosztorysu – przechodzimy do etapu projektu. PAMIĘTAJ kwoty za projekt są odliczane od kwoty zamówienia. Po zakończeniu projektu otrzymasz ode mnie projekty wszystkich instalacji. Na podstawie których Twój wykonawca remontu będzie wstanie przygotować pomieszczenie na czas naszego montażu. Nie martw się i tak po zakończeniu epidemii koronawirusa osobiście przyjadę i WSZYSTKO sprawdzę. Ponadto w razie wątpliwości ty lub twój wykonawca może zawsze do mnie zadzwonić i zapytać.

Krok 5.Umowa

Po akceptacji wizualizacji – jak już wiesz, że jest to kuchnia twoich marzeń przygotuje umowę wraz z wszystkimi niezbędnymi do realizacji projektami. Na tym etapie podejmujemy ostateczne decyzje dotyczące materiałów.

Kolory – NIE martw się. Lakierowanie to ostatni etap na produkcji – zdążymy wykonać i wysłać do ciebie wzorniki. Nasz technolog wykonuje próbki w formacie 30×40 w danym wzorze i kolorze, na podstawie których dokonujemy ostatecznej decyzji. I tu, uwaga, wykonanie próbek frontów ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku frontów lakierowanych, gdzie gama kolorystyczna jest ogromna, a różnica odcieni szarości subtelna.

TWOJA KUCHNIA JEST OD TEJ CHWILI JUŻ W NASZYM PROCESIE PRODUKCJI

Co to oznacza? Nasz technolog robi rezerwacje czasów na poszczególnych działach. Kierownik produkcji rozkłada planowanie pracy pracowników w danym okresie. Lakiernia ma już rezerwację – wie że musi zrobić fronty, które będą u niej w takim czasie.
PAMIĘTAJ, że mam dwa miesiące na realizację zamówień – czyli kolor możemy potwierdzić za ponad miesiąc I TEŻ WTEDY MOGĘ ZROBIĆ KOREKTĘ POMIARU

CZAS MIJA, ale ty masz swoją kuchnię, jak życie wróci do normalności…

Krok 6. Montaż

Po dokonaniu wszystkich formalności, wyborach oraz płatnościach, pozostaje spokojnie czekać na montaż. Termin realizacji kuchni, w zależności od technologii, wynosi około 12 tygodni. W tym czasie nad Państwa realizacją pracuje nasz technolog, montażysta i cała produkcja. W chwili kiedy całe zamówienie jest spakowane i zabezpieczone do transportu, a Państwo mają już przygotowane mieszkanie następuje montaż. Montaż u Państwa trwa 2 dni i kończy się podpisaniem protokołu odbioru mebli oraz przekazanie pełnej dokumentacji.

I tak właśnie dzięki kilku krokom dotarliśmy do kuchni Twoich marzeń. Miło mi że możemy się tu spotkać… Miło mi że jesteśmy tu razem.

Pozdrawiam z #zostańwdomu i #pracujewdomu

Weronika Brala 601 302 792

Andrzej Jackiewicz 601 302 791

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl