drukuj

Kiedy zacząć projektować kuchnię?

Czasami pytacie, kiedy najlepiej zacząć projektować kuchnię?
Idealnym momentem na projekt kuchni jest stan surowy zamknięty, bo właśnie na tym etapie możemy jeszcze wszystko zmienić.
Przedstawiam wam jedną z dłuższych realizacji w mojej karierze. Gdy pierwszy raz pojawiłam się w miejscu inwestycji zastałam piękne deweloperskie tynki, brak sufitu i bardzo estetyczne rury wentylacyjne pod sufitem. Widok pięknego surowego wnętrza…
Jednak Klientka oczekiwała kuchni w stylu angielskim z ogromną wyspą na środku i, uwaga, płytą gazową.
Jeśli jesteście spostrzegawczy, to dziwna rurowa konstrukcja na zdjęciu to jest właśnie to podłączenie gazu do płyty (żeby wszystko się udało wszelkie pracy wykonywane były pod ścisłym nadzorem i kontrolą).
Oczywiście projekt zakładał, że owa estetyczna konstrukcja zniknie magicznie.
Dlatego już na etapie projektu przy wyspie pojawiły się cztery pięknie zdobione kolumny, a jedna z nich stanowi obudowę kłopotliwej instalacji.
Nasz technolog przewidział również wentylację w/w instalacji.
Do realizacji tak dużej i wysokiej zabudowy (szafki mają wysokość 320 cm) wybraliśmy dość wyrazisty wzór s40, który ma głęboką płycinę wewnętrzną.  Kuchnię zdobi znaczna ilość pilastrów dolnych, które kształtem nawiązują do kolumn w wyspie i dwie piękne kolumny przy lodówce. Oczywiście możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że obie wysokie zabudowy  przy lodówce poza elementem ozdobnym pełnią również funkcję szafek na wino. Całą kuchnię zdobi blat granitowy  z frezami w kolorze star galaxy.
Zdjęcia „na gotowo” i z montażu.
Weronika Brala

 

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl