drukuj

Dlaczego warto korzystać z wzorników?

Urządzasz kuchnię, salon czy jadalnię i zastanawiasz się nad kolorami i materiałami? Pamiętaj, że zawsze warto skorzystać z próbek i testerów. Zastanawiasz się dlaczego?

Zacznijmy od początku. Gdzie ich szukać i ile mogą kosztować?

Jeśli chodzi o farby czy płytki bądź podłogi drewniane, to większego problemu nie będzie. Producenci dają możliwość zakupienia małych testerów farb w cenach około 10 zł, a producenci płytek i podłóg bez problemów sprzedają pojedyncze sztuki, których koszty też są niewielkie. Zawsze powinniśmy pamiętać, że dana podłoga czy kolor inaczej będzie wyglądał w sklepie, a inaczej w naszym mieszkaniu czy domu. Dlaczego? Otóż często w sklepach jest sztuczne oświetlenie, dodatkowo niewielka ilość światła dziennego mogą znacznie zmienić odcień wybranego materiału.

Uwaga! Zawsze oglądaj próbki w takim położeniu w jakim fizycznie będziesz na nie patrzeć. Czyli podłogi, blaty w kuchni w poziomie a glazurę, fronty czy kolor ścian w pionie.

Tak więc jeśli chodzi o ściany czy podłogi temat próbek jest bardzo prosty. Schody zaczynają się przy meblach np. kuchennych, gdzie musimy dobrać kolor frontów, blatów, płytek pomiędzy zabudową górną a dolną i podłogę. Jeśli posiadasz już próbki płytek i podłogi to koniecznie porównaj je z blatem i frontami. Niestety tylko nieliczni producenci mebli dają możliwość zamówienia wzoru frontu w danym kolorze. I tu właśnie zaczynają się wspomniane schody. Jak wybrać wzór frontu jeśli np. w mdf-ie lakierowanym każdy producent ma około 40 wzorów wyżłobień dostępnych w ponad 500 kolorach z np. wzornika RAL?
Dlatego nasi klienci przy zamówieniu zawsze otrzymują gotowy wzór frontu o wymiarach 30×40 cm w wybranych kolorach. Blaty są dostępne w małym formacie próbki, żeby klient zawsze mógł porównać go z podłogą.

Korzystanie z próbek, wzorników i testerów ułatwi dopasowanie między sobą wszystkich ważnych materiałów we wnętrzu oraz dobór kolorów. Powinno nas utwierdzić w słuszności decyzji, że dany materiał będzie dobrze wyglądał, a jego jakość spełni nasze oczekiwania. Unikniemy też nieplanowanych kosztów związanych z przeróbkami będącymi wynikiem nietrafionych wyborów.

Dlatego zawsze warto korzystać z próbek!

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl