drukuj

Czy kuchnia angielska musi być biała?

Kuchnie w stylu angielskim już od wielu lat zagościły w top 10, jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz.
Dlaczego?
Kuchnie w tym stylu mają wiele twarzy i łączą wszystko, co kochamy w tego typu wnętrzu.
Są ciepłe i przytulne, a zarazem eleganckie. Tradycyjne i często bardzo zdobne, a mimo wszystko nadal ponadczasowe.
W takich kuchniach każdy czuje się jak w domu.
Ale czy zawsze kuchnia w stylu angielskim musi być w odcieniach bieli? Nie ma nic bardziej mylnego.

Kuchnie w stylu angielskim kochają również wszystkie kolory pasteli oraz delikatne odcienie szarości czy granatu.
Jak zatem wprowadzić kolor do kuchni angielskiej?
Oczywiście dla mniej odważnych proponujemy wykorzystać kwiecistą tapetę czy zasłony w oknie, takie przykłady znajdziecie w naszych realizacjach czy w naszym salonie na ul. Kłobuckiej 23b.
Wprowadzanie do kuchni angielskiej dodatków w postaci zdecydowanego koloru znacznie ożywi pomieszczenie, a kuchni nada indywidualnego charakteru.

Dla bardziej odważnych proponuje się wprowadzenie koloru choćby na wyspie, gdzie możemy się zdecydować na bardziej odważny np. ciemnoszary, granatowy czy też pistacjowy. Wyspa podkreślona innym kolorem stanie się królową naszej kuchni i zdecydowanie przyciągnie wzrok naszych gości. Wprowadzony kolor możemy powielić w pozostałych pomieszczeniach tj. salon czy jadalnia, a wtedy stworzenie wspólnego charakteru we wszystkich pomieszczeń okaże się proste.

Zawsze możemy wprowadzić kolor za pomocą oryginalnego koloru AGD, które może znaleźć w firmie Smeg. Smeg niedawno wypuścił na rynek całą serię kolorowych lodówek, czajników czy zmywarek w kolekcji 50’s STYLE, która idealnie wpisuje się w kuchnie w stylistyce angielskiej, a jednocześnie wprowadza kolor.

Idealne kolory dla kuchni angielskich (jako dodatki, kolor wyspy czy też cała kuchnia) to pastele w romantycznych odcieniach błękitu, delikatnego wrzosu, pudrowego różu czy miętowej zieleni.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl