drukuj

Dlaczego warto otworzyć kuchnie na salon?

Moda na otwarte kuchnie zagościła u nas już dawno i miewa się bardzo dobrze. Żyjemy w ciągłym biegu praca – dom – szkoła i często otwarta kuchnia zapewnia nam stały kontakt z domownikami, np. podczas przygotowania kolacji. I takiej właśnie zmiany oczekiwali nasi klienci, ponieważ chcieli jasnej kuchni połączonej z salonem, w której każdy znajdzie miejsce do relaksu i zabawy.

Kuchnia otwarta na salon – projekt specjalny

Odwiedziliśmy naszą klientkę długo po realizacji zamówionych mebli. Bardzo mnie ucieszyły słowa Magdy: „Wiesz, kuchnia jest teraz sercem naszego domu a salon stał się Salonem, a nie tylko pokojem z telewizorem. Oczywiście projekt był bardzo odważny i wymagał sporych zmian instalacyjnych, jednak było warto”. O tym, jak wyglądała kuchnia Magdy przed metamorfozą, możecie przeczytać tutaj: Metamorfoza kuchni. Dlaczego warto otworzyć kuchnię na salon?

Projekt kuchni – poznaj go bliżej

Teraz zdradzimy wszystkie sekrety kuchni. Kuchnia została mocno doposażona w akcesoria firmy Peka. W ofercie Peki możecie znaleźć między innymi wkłady do szuflad, maty, cargo, akcesoria itp. https://peka.pl/do/filtrowanie//category:Wyposa%C5%BCenie%20szuflad/order:name_sort,asc .

W kuchni Glamour mamy kilka udogodnień dodatkowych, takich jak organizer do szafki, servo drive do kosza na śmieci czy też półkę I-Move. Oczywiście maty antypoślizgowe są niezawodne, jeśli chcemy w szufladzie przechowywać np. talerze. Otwierając szufladę, spodziewałam się poukładanych talerzy, ale uroczo wyglądał cały zestaw dodatków, które wybrała nasza klientka.

Kuchnia na wymiar – rola udogodnień

Systemy w zaprojektowanej kuchni ułatwiają na co dzień korzystanie z tego miejsca. Dzięki półce I-Move, szafka, która normalnie posłużyłaby jedynie do przechowywania dodatkowych drobiazgów, teraz jest mini barkiem dla herbaty i kawy. Kosz na śmieci, otwierany elektrycznie, pozwala dostać się do środka – nawet, kiedy trzymamy coś w dłoniach. Oczywiście, wszystkie elementy w kuchni są dostosowane do potrzeb klientki. Blat z spieku kwarcowych firmy Sileston w kolorze Deset Sliever jest odporny na temperaturę oraz zarysowania, pozwolił nam zastosować komorę podwieszaną, która ułatwia sprzątanie. Mogliście o tym przeczytać przy okazji artykułu Jak wybrać idealny zlewozmywak.
W kuchni wybraliśmy sprzęt AGD firmy Smeg z linii Linea. Lodówka Side by Side do zabudowy firmy Libherr spełniła natomiast oczekiwania Klientów, ponieważ posiada kostkarkę i ogromną powierzchnię pozwalającą na mrożenie i przechowywanie produktów w zamrażalniku.

Projekt w wszystkich detalach dekoracyjnych dopełniła nasza klientka przy drobnych konsultacjach. I tak pojawiły się detale, oświetlenie, dekoracyjne kwiaty i uroczy czajnik w kolorze różu.

Czy warto otworzyć kuchnie na salon? Po wizycie u naszych klientów mogę śmiało stwierdzić, że TAK.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl