drukuj

Zlew ceramiczny czy granitowy?

Zlew ceramiczny czy granitowy?

Prócz zestawu mebli na podstawowe wyposażenie kuchni składają się takie sprzęty, jak lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, zmywarka. Poza tym, w żadnej kuchni nie może zabraknąć zlewu, w którym można zmywać brudne naczynia nienadające się do zmywarki, a także myć produkty spożywcze – owoce, warzywa, mięso itd. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy najrozmaitsze rodzaje zlewów, które rozróżniamy ze względu na rozmiary, kształty, a przede wszystkim materiał wykonania. Na popularności wciąż zyskują zwłaszcza dwa modele, a mianowicie zlew ceramiczny w kuchni oraz zlew kuchenny granitowy. Co warto wiedzieć na temat każdego zastanawiając się, jaki zlewozmywak – granitowy czy ceramiczny wybrać? Jakie są ich zalety, wady i różnice? Który i dlaczego jest lepszy – zlew ceramiczny czy granitowy?

Zlew ceramiczny w kuchni

Wszyscy planujący remont kuchni lub po prostu wymianę całego lub części wyposażenia (mebli, AGD, zlewu itp.) w obliczu możliwości wybierania spośród wielu różnych opcji, niewątpliwie zastanawiają się jaki zlewozmywak – granitowy czy ceramiczny (a może jeszcze jakiś inny) najlepiej sprawdzi się w kuchni. Na pewno warto mieć na uwadze, że każdy zlew ceramiczny w kuchni, w tym renomowanej marki Shaws of Darwen jest produkowany z wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze gliny. Dzięki temu, tego typu zlewozmywaki są niezwykle odporne na działanie wysokiej temperatury, wpływ detergentów i chemikaliów. W związku z tym niesamowicie łatwo utrzymać je w czystości. Zlewy ceramiczne w kuchni, a zwłaszcza zlewy Shaws of Darwen to zdecydowanie najsolidniejsze, najtrwalsze, a przy tym bardzo designerskie zlewozmywaki. Jeśli zależy nam na rozwiązaniach praktycznych i funkcjonalnych, a do tego na niebywale stylowej aranżacji kuchni, przy czym nie musimy ograniczać się pod względem finansowym, na pewno warto zainwestować w zlew ceramiczny. W kuchni, czy to w stylu angielskim, loftowym, nowoczesnym, czy też prowansalskim będzie on wyglądał po prostu pięknie. Natomiast jak sprawa ma się ze zlewem kuchennym granitowym? Co wybrać – zlew ceramiczny czy granitowy?

Zlew ceramiczny czy granitowy?

Zlew kuchenny granitowy

Wiele osób, które stoją przed wyborem wyposażenia do kuchni, zastanawia się w jaki zlewozmywak – granitowy czy ceramiczny zainwestować. Czym różnią się od siebie dwa, tak popularne obecnie zlewy? Który jest lepszy i dlaczego – zlew ceramiczny czy granitowy? Skoro wiemy już co nieco na temat zlewu ceramicznego w kuchni, najwyższa pora wspomnieć o zlewie kuchennym granitowym. Zlewozmywaki wykonane z granitu (czyli kompozytu) wyróżniają się odpornością na uderzenia i zarysowania, wahania temperatury oraz detergenty. Ponadto, zlewy kuchenne granitowe są dostępne w wielu różnych kolorach, m.in. białym, piaskowym, szarym i czarnym. Natomiast jeśli chodzi o ich czyszczenie, co prawda nie jest one szczególnie wymagające, jednak na pewno bardziej niż w przypadku zlewu ceramicznego w kuchni. A zatem, mając na uwadze zalety i wady obu, każdy z nas sam musi zdecydować który zlew – ceramiczny czy granitowy mu odpowiada.

Warto przeczytać