drukuj

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Obok lodówki, zmywarki i piekarnika, jednym z najważniejszy sprzętów w każdej kuchni jest płyta grzewcza. To na niej na co dzień przygotowujemy posiłki na ciepło dla siebie i swoich najbliższych. W związku z tym, warto zainwestować w wysokiej jakości produkt (np. z linii produktów AGD Miele, Electrolux lub Smeg). Do wyboru mamy przy tym różne rodzaje kuchenek, w tym: gazowe, elektryczne, indukcyjno-gazowe oraz – od dłuższego już czasu najpopularniejsze – indukcyjne. Tym, co je wyróżnia jest szybsze podgrzewanie, nowoczesny design, a także łatwe czyszczenie. Kuchenki indukcyjne, a dokładniej ich powierzchnia jest wykonana ze szkła. W związku z tym wszelkie zabrudzenia są widoczne gołym okiem, jednak nie należy postrzegać tego jako wady. Warto natomiast zastanowić się jak czyścić płytę indukcyjną. Jakie środki i akcesoria najlepiej się ku temu nadają? Czym myć płytę indukcyjną? Co robić w przypadku silnych zabrudzeń? Jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej?

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej

Jak już zostało wspomniane, na płycie indukcyjnej właściwie każda, nawet najmniejsza plama jest od razu widoczna. W tym przypadku nie jest to jednak wadą. Powierzchnia tego rodzaju AGD (Miele, Electrolux, Smeg czy jakiejkolwiek innej marki) jest wykonana ze szkła. To dzięki szkle wyróżnia się tak nowoczesnym, eleganckim designem. Dla szkła typowe jest natomiast to, że zabrudzenia są mocno widoczne, stąd regularne czyszczenie kuchenki indukcyjnej jest niezbędne, jeśli chcemy, aby zawsze dobrze prezentowała się na tle mebli kuchennych. Na szczęście nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Natomiast, bardzo ważne, abyśmy przed przystąpieniem do czyszczenia kuchenki indukcyjnej zestawili z niej wszystkie garnki, patelnie itp. i upewnili się, że na pewno jest wyłączona. Jednak, czym myć płytę indukcyjną? Jakie środki czystości są najskuteczniejsze do czyszczenia płyty indukcyjnej, a zarazem bezpieczne dla szklanej powierzchni? Jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej?

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Czym myć płytę indukcyjną?

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej będzie nam szło jak z płatka pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie środki i akcesoria. Zatem, czym myć płytę indukcyjną? Otóż, do czyszczenia płyty indukcyjnej najlepiej sięgnąć po płyn do mycia naczyń oraz płyn do mycia szyb, a także miękką gąbkę lub ścierkę z mikrofibry i papierowy ręcznik. W tym przypadku niewskazane są natomiast silne, łatwopalne detergenty o właściwościach żrących i wybielających, ani też preparaty w proszku czy ostro zakończone gąbki. Delikatne środki czyszczące w zupełności powinny wystarczyć do standardowych zabrudzeń. Jednak, jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej?

Jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej?

Płyn do mycia naczyń, płyn do mycia szyb oraz miękka gąbka lub ścierka to skuteczne produkty do czyszczenia płyty indukcyjnej – pod warunkiem, że zabrudzenia nie są zbyt silne. Co innego, gdy na kuchence pojawią się przypalone plamy. Jak usunąć przypalenia z płyty indukcyjnej? Zdecydowanie najlepiej sprawdza się w takich przypadkach specjalny skrobak, który producenci AGD Miele, Electrolux, Smeg i wielu innych dołączają do każdej płyty. Skrobak wyglądem przypomina mini szpachelkę, a jedyne, co trzeba zrobić, by ze szklanej powierzchni pozbyć się przypalonych plam, to przy jego pomocy je zeskrobać (kiedy płyta już wystygnie), po czym umyć kuchenkę do czysta.

Warto przeczytać