drukuj

Jaki blat do brązowych mebli kuchennych pasuje najbardziej?

Jaki blat do brązowych mebli kuchennych pasuje najbardziej?

Jeśli chodzi o kuchnie, na przestrzeni ostatnich kilku lat zdecydowanie najpopularniejsze były nowoczesne, minimalistyczne meble na wymiar w kolorze białym. Jednak raz na jakiś czas trendy się zmieniają. Nierzadko moda zatacza koło. I tak też obecnie obserwujemy powrót kolorów, choć w nieco innym, odświeżonym wydaniu. W najnowszych projektach światowej sławy projektantów i dekoratorów wnętrz króluje butelkowa zieleń, granat lub błękit pruski, brudny róż, ale też – absolutnie ponadczasowy – brąz. Brązowe kuchnie (z drewna lub fornirowane) są uniwersalne, nigdy nie wychodzą z mody, zawsze świetnie się prezentują, również po latach, a także, jeśli tylko dobrze przemyślimy ich projekt, pasują do większości wnętrz. Poza ilością, rozmiarem, ułożeniem poszczególnych szafek oraz designem frontów, musimy jednak zastanowić się jaki blat do brązowych mebli kuchennych pasuje najbardziej. Jak dobrać kolor blatu kuchennego? Z jakiego materiału powinien być wykonany blat kuchenny do brązowych mebli? Radzimy jaki blat do drewnianych mebli wybrać!

Jak dobrać kolor blatu kuchennego?

Wszyscy, którzy zachodzą w głowę jaki blat do brązowych mebli kuchennych pasuje najbardziej, przede wszystkim powinni zapoznać się z podstawowymi zasadami zestawiania ze sobą poszczególnych elementów. W takim razie, jak dobrać kolor blatu kuchennego? Najważniejsze to, aby kolor blatu dobrze komponował się z meblami, podłogą i ścianami, drzwiami i oknami, przy czym nie oznacza to, że musi być w tym samym odcieniu, równie dobrze może z nimi kontrastować. Najważniejsze to utrzymać kolor w jednakowej tonacji. Również efekt tzw. monolitu (meble i blat w identycznym kolorze i odcieniu) prezentuje się bardzo korzystnie. Poza tym, świetną opcją jest ciemnobrązowy, ciemnozielony, jasnobeżowy lub biały, a nawet czarny blat kuchenny do brązowych mebli. Natomiast po jaki materiał warto sięgnąć i jaki blat do drewnianych mebli ostatecznie wybrać?

Jaki blat do brązowych mebli kuchennych pasuje najbardziej?

Blat kuchennych do brązowych mebli – kwestia materiału

W przypadku blatów kuchennych do brązowych mebli (i nie tylko, bo również tych, w każdym innym kolorze), poza kolorystyką, musimy przemyśleć materiał jego wykonania. Współcześnie blaty produkuje się z naturalnego drewna (warto zainteresować się zwłaszcza ofertą blatów z drewna egzotycznego), z płyty wiórowej pokrytej laminatem, z kompozytu, konglomeratu, naturalnego kamienia (głównie z granitu), z betonu architektonicznego. Każdy z tych materiałów ma pewne zalety i wady oraz – co oczywiste – różni się stylistyką. W związku z tym, materiał blatu kuchennego do brązowych mebli przede wszystkim należy dopasować mając na uwadze estetyczny efekt, ale też kwotę, jaką może wydać na kuchnię. Wobec tego, jaki blat do brązowych mebli kuchennych wybrać do kuchni klasycznej, rustykalnej, a jaki do nowoczesnej czy loftowej?

Jaki blat do drewnianych mebli wybrać?

Jak dobrać kolor blatu kuchennego do ogólnej aranżacji kuchni? Jaki blat do drewnianych mebli pasuje najbardziej? Otóż, zarówno kolorystykę, jak i materiał warto uzależnić od przyjętej stylistyki wnętrza. Jeśli planujemy klasyczną aranżację kuchni, brązowe drewniane meble warto zestawić z jasnym, beżowym lub kremowym blatem laminowanym lub z jasnym blatem granitowym. Z kolei do kuchni rustykalnej trafnym wyborem jest drewniany blat kuchenny do brązowych mebli, w tym samym lub nieco jaśniejszym/ciemniejszym odcieniu. Na tle nowoczesnych, brązowych mebli z drewna/fornirowanych o gładkich frontach przepięknie będzie się prezentował czarny blat z konglomeratu, kompozytu lub granitu. Wreszcie, estetykę loftową w kuchniach z szafkami wykonanymi z litego drewna w naturalnym, jasnym odcieniu brązu podkreśli blat z betonu architektonicznego.

Warto przeczytać