drukuj

Jaki stolik do narożnika jest odpowiedni?

Bez wątpienia w pokoju dziennym najważniejszy jest stylowy i wygodny komplet wypoczynkowy. Do wyboru mamy przy tym sofy – trzy i dwuosobowe oraz fotele lub tzw. narożniki, czyli kanapy narożne, które w ostatnich kilku latach zyskały na popularności. Oferowane przez współczesnych producentów narożnik nie tylko są bardzo modne, ale też zapewniają doskonały komfort i tworzą we wnętrzach przytulny klimat. Oczywiście na rynku dostępne są przeróżne modele – poszczególne różnią się rozmiarami, kolorami, wzorami i tkaninami obiciowymi. Jeśli już uda nam się znaleźć taki, który przypadnie nam do gustu, wręcz zachwyci, na jego widok pomyślimy sobie: „to jest to!”, kolejnym wyzwaniem jest dobór odpowiedniego stolika kawowego do narożnika, będącego równie istotnym meblem, co kanapa. Jak dobrać ławę do narożnika? Co wziąć pod uwagę? Jaki stolik do narożnika – kwadratowy, prostokątny a może okrągły pasuje najlepiej i jak duży powinien być? Podpowiadamy jaka ława do narożnika będzie w sam raz!

Stolik kawowy do narożnika

Niezbyt duży, ale też nie za mały stolik to jeden z obowiązkowych mebli znajdujących się na wyposażeniu pokoju dziennego. Musimy przecież mieć gdzie odstawić filiżankę kawy, kubek herbaty, talerzyk z ciastem, półmisek z przekąskami, odłożyć pilot do telewizora, książkę czy gazetę. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kupno klasycznej sofy, czy jednak narożnika, w salonie nie może też zabraknąć stolika kawowego. Do narożnika powinien on być dopasowany pod względem rozmiaru i kształtu. W tym przypadku musimy również wziąć pod uwagę specyficzny, narożny układ mebla oraz to, czy nasz narożnik jest lewy, czy prawy. Tylko wówczas uda nam się dobrać idealny, zarówno funkcjonalny, jak i stylowy stolik kawowy do narożnika. Zatem, jaka ława do narożnika będzie właściwa? W jaki stolik do narożnika zainwestować?

Jak dobrać ławę do narożnika?

Zapewne kolejną zaprzątającą nam głowę rzeczą już po wyborze wymarzonego narożnika, który poprawi estetykę salonu oraz stanie się naszym ulubionym miejscem relaksu, jest stolik kawowy do narożnika. No bo jaką ławę do narożnika wybrać, aby pięknie wkomponowała się w mebel o narożnym układzie, pasowała do całego wnętrza, a przy tym wszystkim była funkcjonalna? Jak dobrać ławę do narożnika? Otóż, o ile sam design stolika kawowego do narożnika to kwestia mocno indywidualna, o tyle nad rozmiarem i kształtem warto już dobrze się zastanowić, a zwłaszcza wziąć pod uwagę kompozycję.

Jaka ława do narożnika – kwadratowa, prostokątna czy okrągła?

Jak dobrać ławę do narożnika? Z całą pewnością w tym przypadku kluczowy jest po pierwsze kształt, pod drugie rozmiar. W takim razie, jaki stolik do narożnika – kwadratowy, prostokątny czy też okrągły najbardziej pasuje? Otóż, jeśli zależy nam harmonijnej, uporządkowanej kompozycji powinniśmy wybrać klasyczną, prostokątną ławę ustawiając ją bokiem dłuższym równolegle do dłuższego ramienia kanapy, zaś bokiem krótszym do krótszego ramienia narożnika. Jeśli jednak chcemy uzyskać nieco bardziej oryginalny efekt, warto sięgnąć po okrągły stolik kawowy do narożnika – jeden większy lub też dwa mniejsze – jeden nieco wyższy i/lub większy od drugiego.

Warto przeczytać