drukuj

Kolor powraca do kuchni

Styl skandynawski, prowansalski  oraz angielski są obecnie najbardziej popularnymi trendami w aranżacji kuchni. I wszystko wskazuje na to, że moda na tego typu wnętrza rozgościła się u nas na dłużej. Fronty w szafkach kuchennych zawsze kojarzyły się z kremową czy śmietankową bielą lub bardzo czystym odcieniem bieli. Jednak również najmodniejsze style ulegają silnym wpływom targów w Mediolanie. I tak właśnie do nieskazitelnie pięknych kuchni w kolorach bieli wkrada się kolor.

Tylko skoro nie białe, to jakie będą kuchnie ?

Oczywiście, nie będzie tak, że biel całkowicie zniknie z naszych kuchni. Po prostu ustąpi odrobinę miejsca nowym, takim jak granat, błękit, czarny, popielaty szary czy miętowy.

Jeśli brakuje nam odwagi na zdecydowany kolor w kuchni i nie do końca chcemy pożegnać się z białym, to zawsze możemy je ze sobą połączyć.
Jak łączyć dwa kolory pisaliśmy przy okazji tematu „Czy kuchnia angielska musi być biała?”:http://chobotdesign.pl/portfolio/kuchnia-angielska-zawsze-biala/

Najmodniejsze kolory:

GRANAT

Granat najlepiej wypada w towarzystwie bieli która wydobywa jego głębię. Nie boi się również połączenia z ciemniejszymi odcieniami drewna, które nadadzą mu szlachetności, a z kolei w połączeniu z złotymi dodatkami nabiera elegancji.

SZARY

Odcienie szarości rozgościły się w naszych wnętrzach już jakiś czas temu. Dlatego dobór płytek czy elementów tapicerowanych jest teraz łatwiejszy. Z tego powodu też szarości dalej zyskują na popularności. Obecnie jednak zdecydowanie najczęściej korzystamy z popielatego (bardzo jasnego odcieniu szarości), który ocieplamy modnym mosiądzem lub złotymi akcentami. Szarość pojawia się również w mocnych grafitowych odcieniach np. na wyspach lub wysokich zabudowach. Nowym odcieniem szarości, który mocno zaakcentuje swoją obecność we wnętrzu, jest przełamana szarość w odcieniach zielonych czy błękitnych.

ZIELEŃ

Zdecydowana, mocna, morska zieleń wprowadza w kuchnię w świeżość oraz nowoczesność. W połączeniu z białym tworzy niepowtarzalne wnętrze pełne energii i elegancji.
Innym odcieniem zieleni, który zagości w naszych kuchniach jest miętowy, nada on naszym wnętrzom powiew świeżości i delikatności. Idealny wybór do mniejszych kuchni, które się optycznie powiększą oraz rozjaśnią.

CZARNY

Kolor czarny jest naturalnym wyborem dla osób, które obecność bieli bardzo zmęczyła. Decyzja o wyborze czarnej kuchni daje ogromne możliwości w każdym stylu. Nie tylko dlatego, że czarne szafki są szykowne i eleganckie, ale przede wszystkim dlatego, że pasują do wielu kolorów. Z czarnymi frontami dobrze wygląda drewno, które je ociepli, cegła, która nada jej bardziej surowego charakteru czy złoto, które zapewni elegancję.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl