drukuj

Kuchnia bez uchwytów?

Kiedy warto wybrać takie rozwiązanie? O czym warto wiedzieć zanim podejmiesz decyzję?

Uwielbiasz nowoczesne wnętrza, proste formy i planujesz kuchnię otwartą na salon? Fronty bez uchwytów są stworzona właśnie dla ciebie.

Ogromną zaletą kuchni z frontami bez uchwytów jest całkowicie gładka i jednolita powierzchnia, która ułatwia utrzymanie kuchni w idealnej czystości oraz optycznie powiększa pomieszczenie. Fronty otwierane na dotyk to nie tylko efekt wizualny, ale również ogromna wygoda i funkcjonalność, którą docenia każdy użytkownik.

Trzeba jednak pamiętać, że stworzenie kuchni bez uchwytów wiąże się z potrzebą rozwiązania kilku zasadniczych problemów. Jeśli chcemy mieć idealnie gładką powierzchnię frontów konieczne będzie stosowanie systemów tip – on. Systemy te w przypadku frontów otwieranych oraz szuflad sprawdzą się idealnie, jednak w przypadku zabudowanej lodówki i zmywarki konieczne będzie zastosowanie elektrycznego wspomagania Servo-Drive, które jest już droższym rozwiązaniem. Zastosowanie rozwiązań tip-on i Servo – Drive daje nam możliwość wykonania kuchni w każdym dostępnym materiale na rynku zaczynając od płyt laminowanych przez forniry i lakiery kończąc na frontach drewnianych.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również wykonanie frezu we froncie, jednak takie rozwiązanie możemy zastosować przy frontach lakierowanych bądź drewnianych. Zastosowanie frezu wygląda bardzo efektownie i rozwiązuje wszystkie dylematy dotyczące sposobu otwierania zmywarki, lodówki itd., jednak nie jest już idealnie jednolitą gładką powierzchnią.

Kuchnie bez uchwytów oczywiście mają tyle samo zwolenników co przeciwników.
Zanin podejmiesz ostateczna decyzję musisz pamiętać o kilku wadach tego rozwiązania, takich jak sposób otwierania lodówki i zmywarki. Także częste dotykanie frontów powoduje ich szybsze zabrudzenia.

Pamiętaj jednak, że kuchnie bez uchwytów wpisują się idealnie w klimat nowoczesnych minimalistycznych wnętrz.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl