drukuj

Kuchnia w stylu klasycznym – jak ją urządzić?

Kuchnie w klasycznym stylu nie ulegają zmiennym modom. Ich uroda się nie starzeje, a piękno nie przemija wraz z pojawieniem się kolejnych trendów. Podczas projektowania kuchni w stylu klasycznym liczy się przede wszystkim efektowna forma oraz aranżacyjne detale, które pomagają wydobywać jej ponadczasowy charakter.

Jakie detale mają wpływ na wygląd kuchni w stylu klasycznym?

Niepowtarzalny klimat kuchni urządzonej w stylu klasycznym tworzą takie detale, jak ozdobne ramiaki, dekoracyjne frezowania frontów, szklane witryny, często z dodatkowym zdobieniem w postaci szprosów.

http://www.chobot.pl/wzornik-frontow-lakierowanych/

Na wyjątkowe piękno kuchni klasycznej mają też wpływ inne dodatki, np. ozdobne uchwyty, często w formie muszelek, czy też stylizowane porcelanowe gałki. Z taką stylistyką doskonale harmonizują blaty inspirowane rysunkiem drewna lub naturalnych kamieni.

http://www.chobot.pl/wzornik-dekorow-laminatow/

Urządzenia i  kolory – co wziąć pod uwagę w projekcie kuchni klasycznej?

Klasyczny charakter zabudowy kuchni urządzonej w stylu klasycznym podkreśla również jej wyposażenie, czyli stylizowany sprzęt AGD, ceramiczny zlewozmywak czy też bateria z kurkami.
Kuchnie klasyczne dobrze prezentują się w bieli lub w dekorach drewnianych utrzymanych w ciepłych odcieniach beży i brązów. Ostatnio coraz częściej ubierane są w szarości oraz czerń. Te dwa kolory dodają klasycznej zabudowie nowoczesnego sznytu, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną wizualnie.

Zapraszam na moje dyżury wypadające w naszej fabryce w Chobocie lub w Warszawie na ul. Kłobuckiej 23b.

 

Warto przeczytać


Andrzej Jackiewicz
Projektant
+48 601 302 791
andrzej.jackiewicz@chobot.pl
www.chobotdesign.pl