drukuj

Meble na wymiar – biel czy kolor?

Jaki kolor mebli kuchennych wybrać – oto jest pytanie. Wiele osób przychodzących do projektantów zastanawia się właśnie nad tą kwestią. Może być to biały, kremowy, szary, ale też zupełnie inny, jak na przykład zielony czy granatowy. Jaką decyzję podjąć przy wyborze mebli kuchennych na wymiar? Podpowiadam.

Wybór koloru mebli do kuchni – ważna rola pytań

Aby nie popełnić błędu i nie narzekać przez następnych kilka lat na nasz ostateczny wybór koloru mebli kuchennych, powinniśmy się zastanowić i zadać sobie kilka pytań. Co lubimy, w czym się dobrze czujemy, co lubią nasi domownicy? Takich rozważań powinno być jak najwięcej – tak, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. No chyba że jesteśmy bardzo odważni i możemy w razie czego dosyć szybko zmienić całe meble kuchenne lub np. tylko fronty.

Projekt mebli kuchennych– obserwuj trendy

Przy podejmowaniu decyzji o kolorze mebli do kuchni powinniśmy również spojrzeć na trendy, uwzględniając nasze potrzeby. W najmniejszym stopniu należy słuchać i sugerować się wytycznymi od pseudo doradców. Podjęcie ostatecznej decyzji na pewno nie będzie łatwe, ale najważniejsze, żeby była ona trafna.

Białe meble kuchenne – charakterystyka

Kolor biały w kuchni cały czas cieszy się powodzeniem i jest bardzo często wybierany przez klientów. Zdecydowanie się na niego daje nam duże możliwości aranżacji. Biel charakteryzuje kuchnie skandynawskie, ale pasuje też do mebli angielskich i nowoczesnych. Jest to kolor, który zazwyczaj podoba się każdemu. Wybierając go, można łatwo dobrać różnego rodzaju dodatki do kuchni, blaty, jak i kolory ścian. Co więcej, kuchnia biała jest neutralna i na pewno dla większości będzie długo cieszyć nasze oko. Dodatkowo biel możemy połączyć z drewnem, dodając wnętrzu ciepła i naturalności.
Co jest ważne przy wyborze białego koloru do kuchni? Biel może być czysta jaskrawa, a także lekko stonowana.

Szare i grafitowe kolory w kuchni – co warto wiedzieć?

Kolor szary idealnie sprawdzi się w kuchniach nowoczesnych i industrialnych. Wybierając go, sprawimy wrażenie, że kuchnia będzie chłodna i surowa. Powinniśmy w takim przypadku popracować nad kolorem dodatków i blatu. Tak, aby lekko ocieplić kuchnię – no chyba, że lubimy inaczej. Najprostszym zabiegiem ocieplającym kuchnię urządzoną w szarości jest zastosowanie blatu drewnianego lub blatu, który imituje drewno, czyli laminowanego. Możemy też się pokusić, aby np. szafki górne zrobić w innym kolorze lub w kolorze drewna.

Inne kolory z tak zwanej tęczy kolorów wybierajmy w zależności od naszych upodobań. Powinniśmy wybrać kolor, który lubimy i który nie zmęczy nas i naszych domowników. Tak, aby po roku kuchnia cały czas się nam podobała.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl