drukuj

Różowe złoto w kuchni – nieoczywiste kolory coraz bardziej modne

Trendy w wnętrzach kuchni zmieniają się jak pory roku. Bardzo długo w naszych kuchniach królowały dodatki w kolorach chromu, stali szczotkowanej i starego złota. Jednak i ich panowanie dobiega końca i zaczęliśmy doceniać mniej oczywiste barwy jak różowe złoto. Dodatki w tak mało oczywistym kolorze wprowadzają do wnętrza powiew luksusu i świeżości, a kuchni nadają indywidualnego charakteru.

Z czym je łączyć?

Różowe złoto idealnie pasuje do pastelowych minimalistycznych wnętrz, którym dodaje mu nieco loftowego, ekscentrycznego charakteru. Bateria w tym odcieniu świetnie wpisuje się w ciepły klimat kuchni angielskiej i prowansalskiej dodając im dodatkowej elegancji.
Bardziej odważni mogą zestawić różowe złoto z zimnym i surowym wnętrzem, gdzie na tle betonowej faktury nabiera on wyrazistości i elegancji.

Innym mniej oczywistym kolorem dodatków jest czysty odcień złota który idealnie pasuje do obecnie coraz popularniejszych odcieni granatowych frontów w kuchni. to właśnie złoty kolor dodatków takich jak uchwyty czy bateria nadaje mu głębi i elegancji. Złote dodatki idealnie wpisują się również w kuchniach z ciemnym drewnem oraz szarościach, które stały się bardzo popularne.

Złoto już nabrało szlachetności i elegancji w naszych aranżacjach. Stosowane w umiarze dodaje klimatu każdej kuchni.

W związku z bardzo modnymi kuchniami w stylu angielskim, prowansalskim oraz skandynawskim pojawił się również nowy design w zlewach. I tak właśnie do kuchni wkroczyły modne pastelowo-różowe dodatki w postaci lodówki czy zmywarki jak również zlewu i baterii np. SCHOCK. Wybór tak oczywistego urządzenia w mniej oczywistym kolorze sprawi, że nasza kuchnia będzie miała indywidualny charakter. Poza bardzo oryginalnym różowym odcieniem pojawiały się propozycje zlewów w odcieniu szarego.

Dzięki mniej oczywistym kolorom dodatków nasze kuchnie nabierają indywidualnego charakteru.

Zdjęcia: www.schock.com.pl

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl