drukuj

Szafki nocne do sypialni

Trudno nie zgodzić się z tym, że najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. W pokoju, w którym głównie śpimy i odpoczywamy nie potrzebujemy zbyt wiele mebli, zwłaszcza jeśli dysponujemy specjalnym pomieszczeniem na garderobę. Niemniej, warto zainwestować w kilka pomniejszych, funkcjonalnych dodatków, które jednocześnie korzystnie wpłyną na wystrój. Pośród nich trzeba wymienić choćby szafki nocne do sypialni. Dzięki szafkom przy łóżku zawsze będziemy mogli mieć pod ręką przydatne przedmioty, np. lampkę nocną, czytaną w danym czasie książkę i/lub gazetę, telefon czy budzik. Poza tym, taka kompozycja – duże łóżko pośrodku pokoju (dosunięte zagłówkiem do ściany) z dwoma małymi stolikami nocnymi po bokach zapewnia doskonałą wygodę, a także wygląda bardzo stylowo i przytulnie. Zatem, jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego wybrać, a jakie do klasycznego drewnianego?

Szafki przy łóżku

Szafki przy łóżko to coś, czego nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. Nawet jeśli pokój jest niewielki i nie mamy możliwości ustawienia łóżka w taki sposób, aby było do niego dojście z trzech stron, powinniśmy wówczas umieścić je w jednym z kątów, a obok (czyli po jednej stronie) ustawi jeden mały stolik nocny. Zupełny brak szafki przy łóżku z pewnością by nam doskwierał i bylibyśmy zmuszeni odkładać m.in. telefon czy książkę na odległą komodę, parapet czy po prostu na podłogę. Krótko mówiąc, szafki nocne do sypialni zdecydowanie ułatwiają nam życie, podwyższają komfort sypialni, ale też poprawiają jej walory estetyczne. Stąd warto się na nie zdecydować i – co istotne – dobrze przemyśleć jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego, a jakie do drewnianego pasują najbardziej.

Małe stoliki nocne

W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się ogromnym wyborem mebli do sypialni. Zakup garderoby, komody, konsoli, łóżka i oczywiście omawianych tu szafek nocnych do sypialni nie powinien więc sprawić nam problemu. A jednak, biorąc pod uwagę olbrzymią różnorodność dostępnych na rynku modeli, na pewno warto dobrze się zastanowić, jakie szafki przy łóżku będą i modne, i funkcjonalne. Rozważyć musimy przy tym rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania małych stolików nocnych. Poza tym, musimy postanowić, czy chcemy, aby posiadały jedynie półkę, szufladę czy zamykaną na drzwiczki szafkę. Bardzo istotna jest też wysokość szafek przy łóżku, która to powinna być do niego dopasowana. Wobec tego, najlepiej w pierwszej kolejności zdecydować się na konkretne łóżko i dopiero do niego dobrać odpowiednie stoliki. Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego, a jakie do drewnianego wybrać?

Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego, jakie do drewnianego?

Szafki nocne do sypialni to bez wątpienia bardzo istotny element wystroju. Jeśli chcemy, aby były funkcjonalne i piękne zarazem, musimy przemyśleć jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego pasują, a jakie do łóżka z drewna. Otóż, jeśli zdecydowaliśmy się na mebel z tapicerowanym zagłówkiem, małe stoliki nocne mogą być klasyczne drewniane, nowoczesne z lakierowanej na biało płyty lub też szklane. Z kolei do drewnianego łóżka najlepiej dopasować szafki z takiego samego rodzaju drewna i w tym samym kolorze.

Warto przeczytać