drukuj

Urządzamy mieszkanie od kuchni po sypialnię

Czasami zastanawiacie się, czy dla naszych klientów projektujemy i urządzamy tylko kuchnie. Otóż nie. Wykonujemy wszystkie meble na zamówienie do każdego pomieszczenia oraz w różnych stylach. W naszej ofercie tworzymy na na wymiar: komody, szafy, zabudowy do łazienki, stoły czy też obudowę grzejnika.

Historia projektu mebli na wymiar dla pani Marty

Panią Martę poznałam w grudniu, jeszcze wówczas, gdy mieszkanie pozostawało na etapie stanu deweloperskiego. Pani Marcie zależało, żeby wszystkie meble niezbędne do urządzenia wymarzonego wnętrza były dostępne w jednej firmie. Postanowiliśmy stawić czoła temu wyzwaniu i tak zaczęły się intensywne prace nad projektem całego mieszkania zlokalizowanego w Legionowie. W procesie urządzania to kuchnia okazała się tak naprawdę pomieszczeniem najprostszym do aranżacji, ponieważ inwestorka bardzo dobrze znała swoje potrzeby i przyzwyczajenia: „Czytałam relację pani Magdy pt. „Jak zaprojektować kuchnię? 10 uniwersalnych zasad prosto od projektantki”, którą znajdziecie  tutaj: Jak zaprojektować kuchnię?, dzięki czemu wiedziałam na czym mi zależy najbardziej a czego chcę unikać”. Pani Marta dobrze okrasiła swoje oczekiwania odnośnie naszych prac: „Chciałam kuchni w stylu lekko angielskim, ale nie za bardzo strojną, mieć witrynkę, ale tylko dekoracyjną i nie za dużą … Mam tylko problem z oknem i grzejnikiem…”.

Tak szczegółowe określenie swoich oczekiwań pozwoliło zakończyć prace nad kuchnią bardzo szybko. Nawet niechciany grzejnik otrzymał obudowę pasującą do mebli kuchennych. Na dalsze zmiany i ulepszenia czekała jednak nadal reszta mieszkania.

Salon ze stołem i olbrzymi komin – projekt warty uwagi

Zdjęcia projektu salonu dla pani Marty są dostępne w naszej galerii. Stół pochodzi z kolekcji CHOBOT, dlatego też idealnie wpasowuje się w stylistykę witryn, uwydatniając ulubione zastawy stołowe klientki i dekoracyjne pamiątki. Do kompletu w salonie pojawiła się również bardzo nietypowa zabudowa szafki rtv, która ukrywa mało aranżacyjny komin. Wszytko zachowane zostało w jednym odcieniu bieli, z dodatkiem złotych uchwytów.

Projekt sypialni na miarę potrzeb

Sypialnia pani Marty jest dość wąska, więc pojawiła się myśl, żeby na tle łóżka znalazła się szafa z dekoracyjną półką i oświetleniem niezbędnym do czytania książki. Naprzeciwko łóżka zaplanowano subtelną komodę pod telewizor. Mocnym akcentem sypialni jest tapeta. I tu szczególne podziękowania należą się pani Marcie, która ostatecznie dała się przekonać, że tapeta może być ciemniejsza niż pierwotnie planowała.

Projekt mebli do pokoju dla nastolatka – na co postawiliśmy?

Gdy już zakończyliśmy prace nad sypialnią główną, do urządzenia został jeszcze pokój dla nastolatka. I tu wchodzimy już w inną stylistykę. Dlaczego projekt pokoju dla nastolatka wymagał dużej uwagi? Bo to chłopiec, bo niekoniecznie lubi biały kolor, bo chce mieć małą galerię swoich transformerów, a także wiele innych podobnych męskich tematów, które trzeba było uwzględnić w trakcie wprowadzania zmian. Oczywistą kwestią było to, że mama mogła się zachwycać frezami, dekoracyjnymi listwami, ale nie nastolatek. Dlatego też pokój jest utrzymany w zupełnie innym klimacie. Co pojawiło się w pokoju zaprojektowanym przez nas? Proste bezuchwytowe szafy, biurko z litego drewna i aluminiowa witryna, która ukrywa nie tylko skarby chłopca, ale też kolejny niechciany komin wentylacyjny.

Projekt mebli do całego mieszkania dla pani Marty – co jeszcze objął?

Oczywiście, jak w każdym mieszkaniu, nie mogło zabraknąć przedpokoju. Nim również się zajęliśmy. i tak właśnie przestrzeń została wzbogacona o szafę i siedzisko. Czekamy jeszcze na poduszki, ale efekt zadowalający nas i klientkę już widać. W ramach prac zajęliśmy się też łazienkami i innymi drobnymi zabudowami ‒ tak zakończyliśmy prace nad całym mieszkaniem.

Czekamy jeszcze na sesję zdjęciową, która odbędzie się jak tylko wszystkie ulubione drobiazgi naszych klientów trafią na swoje zaplanowane i zaprojektowane półki.

Meble na wymiar  – fotografie

Zapraszam was do obejrzenia galerii zdjęć z etapu montażu mebli w mieszkaniu, które wyposażyliśmy od A do Z.
Jak podoba się wam mebel nie tylko do kuchni ? Czekamy na Wasze komentarze.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl